Działania „Laweta” na drogach powiatu sokólskiego - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania „Laweta” na drogach powiatu sokólskiego

Data publikacji 20.05.2016

Od początku tygodnia policjanci sokólskiej drogówki, w ramach realizacji działań „Laweta” prowadzą wzmożone kontrole pojazdów z lawetami. Uwaga mundurowych skupiona jest głównie na kontroli kierujących pod kątem stanu trzeźwości, uprawnień kierujących oraz stanu technicznego pojazdów i sposobu przewożenia samochodów na lawetach.

Od poniedziałku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego sokólskiej komendy Policji prowadzą tygodniowe działania kontrolne pn. „Laweta”. Celem działań zapobieganie zdarzeniom drogowym z udziałem pojazdów z lawetami oraz ujawnianie kierowców łamiących zasady bezpieczeństwa w komunikacji. Na głównych ciągach komunikacyjnych naszego powiatu, policjanci sprawdzają stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów, prawidłowość przewożenia samochodów na lawecie oraz czas pracy kierowców. W trakcie czterech dni tych działań mundurowi skontrolowali 224 pojazdy, w tym 17 z lawetami. Za popełnione wykroczenia funkcjonariusze ukarali mandatem 1 kierującego lawetą, a także sporządzili 7 wniosków o ukaranie do Sądu. 

 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolka.policja.gov.pl