Sokólscy policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drogach… - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sokólscy policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drogach…

Data publikacji 25.05.2016

Przed nami długi weekend. W tych dniach sokólscy policjanci będą czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących oraz wypoczywających na terenie powiatu sokólskiego.

Przez cały długi weekend na terenie powiatu sokólskiego nad bezpieczeństwem podróżujących i płynnością ruchu będzie czuwało więcej niż zazwyczaj policjantów i to zarówno w radiowozach oznakowanych jak i nieoznakowanych. Funkcjonariusze ruchu drogowego w tych dniach prowadzić będą działania „Bezpieczna droga”. Policjanci będą kontrolować prędkość z jaką poruszają się pojazdy, trzeźwość kierujących oraz stan techniczny pojazdów.

 

Ci, którzy zasiądą za kierownicą powinni pamiętać aby:

·    Przed wyjazdem sprawdzić: stan techniczny pojazdu (działanie świateł, sprawność układu hamulcowego i jezdnego), wyposażenie auta (trójkąt, gaśnicę) oraz czy mamy potrzebne dokumenty (prawo jazdy, ubezpieczenie OC oraz ważny dowód rejestracyjny).

·    Przed podróżą unikajmy kontaktu z alkoholem, bądźmy wypoczęci i wyspani.

·    Zaplanujmy sobie trasę podróży oraz bezpieczne miejsca do odpoczynku.

·   W czasie jazdy korzystajmy z pasów bezpieczeństwa oraz fotelików ochronnych, gdy podróżują z nami dzieci.

·   Dostosujmy prędkość jazdy do aktualnie panujących warunków atmosferycznych i drogowych.

·    Zachowujmy bezpieczny odstęp od poprzedzającego pojazdu.

·   Pamiętajmy o zastosowaniu zasady „ograniczonego zaufania”, szczególnie wobec pieszych i kierujących jednośladami - którzy nie zawsze są na drogach widoczni.

 

Pamiętajmy również o zabezpieczeniu samochodu:

·    Parkujmy go zawsze w miejscach dobrze oświetlonych, blisko ulicy i w miejscach ogólnie dostępnych.

·   Korzystajmy z parkingów strzeżonych. Sprawdźmy czy pozamykaliśmy okna i zamknęliśmy drzwi. Włączmy autoalarm.

·   Nie zostawiajmy w samochodzie, na widocznym miejscu, wartościowych przedmiotów typu telefon, radioodtwarzacz lub wartościowa odzież. To samo dotyczy pozostawiania w samochodzie na widocznym miejscu toreb z zakupami.

·   Bądźmy życzliwi i kulturalni dla innych uczestników ruchu. Pamiętajmy, że wyobraźnia to podstawowa cecha dobrego kierowcy, dlatego też nie przekraczajmy dozwolonych prędkości i jedźmy ostrożnie cały czas myśląc o tym, co dzieje się na drodze – zgodnie z zasadą NAJPIERW POMYŚL, POTEM - JEDŹ.

Apelujemy do kierowców o rozwagę, uprzejmość, rozwijanie tylko bezpiecznych prędkości oraz przewidywanie sytuacji na drodze. Pamiętajmy, że pośpiech jest śmiertelnym wrogiem bezpiecznej jazdy!

 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolka.policja.gov.pl