„Nie ufaj bezGRANICznie” w sokólskiej bibliotece - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Nie ufaj bezGRANICznie” w sokólskiej bibliotece

Data publikacji 01.06.2016

Sokólscy policjanci spotkali się z uczniami klasy mundurowej Zespołu Szkół w Sokółce aby porozmawiać o zjawisku handlu ludźmi. Przedsięwzięcie odbyło się w siedzibie Biblioteki Publicznej w Sokółce w ramach działania prewencyjnego pn.: „Nie ufaj bezGRANICcznie”.

Wczoraj w Bibliotece Publicznej w Sokółce funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce spotkali się z uczniami klasy mundurowej sokolskiego ogólniaka. Mundurowi rozmawiali z uczniami na temat zjawiska handlu ludźmi. Głównym celem tego spotkania było uświadomienie zebranym, że takie zjawisko jak handel ludźmi istnieje i może dotyczyć każdego z nas. Mundurowi przekazali słuchaczom jak należy zaplanować wyjazd za granicę żeby nie stać się ofiarą tego procederu. Uświadomili, że należy zawsze sprawdzić rzetelność pracodawcy, a w szczególności starać się unikać przypadkowych propozycji pracy wychodzących od całkiem obcych osób lub firm. Młodzież dowiedziała się również o sposobach właściwego przygotowania się do takiego wyjazdu i miejscach, w których w razie potrzeby zostanie udzielona pomoc. Spotkania dotyczące tematu handlu ludźmi pod nazwą „Nie ufaj bezGRANICznie” są realizowane przez sokólskich funkcjonariuszy od wielu lat. 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl