Sokólscy Policjanci na Dzień Dziecka - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sokólscy Policjanci na Dzień Dziecka

Data publikacji 02.06.2016

Sokólscy Policjanci wzięli udział w uroczystych obchodach Dnia Dziecka na Stadionie Miejskim w Sokółce. Mundurowi zaprezentowali sprzęt służbowy, specjalistyczne umundurowanie oraz rozmawiali o bezpieczeństwie w trakcie wakacyjnych zabaw. Tradycyjnie, mundurowi połączyli świętowanie Dnia Dziecka z udziałem w „Ogólnopolskim Głosie Profilaktyki”.

Wczoraj na stadionie miejskim w Sokółce odbył się uroczysty festyn zorganizowany z okazji Dnia Dziecka dla przedszkolaków z Gminy Sokółka. Wśród wielu atrakcji, o które zadbali organizatorzy znalazł się również pokaz sprzętu służb mundurowych. Sokólscy policjanci zaprezentowali sprzęt służbowy oraz specjalistyczne umundurowanie. Każdy mógł usiąść za kierownicą policyjnego quada lub motocykla. Mundurowi wręczali odwiedzającym stoisko odblaski i przypominali, że każdy musi je nosić w widocznym miejscu gdy porusza się po zmierzchu poza terenem zabudowanym.

Wczorajsze święto tradycyjnie już połączono z ogólnokrajową akcją „Ogólnopolskim Głosem Profilaktyki”. Sokólscy policjanci w ramach obchodów Dnia Sportu w Szkole Podstawowej Nr 1 wspólnie z uczniami i nauczycielami włączyli się w ogólnokrajowy „Zryw Wolnych Serc”. Symbolem tej wolności był gest bicia serca wykonywany przez 60 sekund jednocześnie przez wszystkich. W ten sposób obecni wyrazili  chęć życia w zdrowiu, w wolności od przemocy i używek.

 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl