Działania „BUS i TRUCK” na drogach powiatu sokólskiego - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania „BUS i TRUCK” na drogach powiatu sokólskiego

Data publikacji 03.06.2016

Policjanci sokólskiej drogówki, w ramach realizowanych działań pn. "Truck-Bus", kontrolowali autobusy, pojazdy ciężarowe oraz dostawcze. Mundurowi sprawdzali m.in. trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów oraz dokonywali pomiarów prędkości.

Wczoraj sokólscy policjanci ruchu drogowego prowadzili działania „BUS i TRUCK”. Mundurowi szczególną uwagę zwracali na kierowców autokarów i samochodów ciężarowych, kontrolując przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Sprawdzali trzeźwość kierujących, stan techniczny samochodów i autobusów, a także uprawnienia do kierowania. Celem akcji było wyeliminowanie zagrożeń bezpieczeństwa i porządku publicznego przez kierujących samochodami ciężarowymi i autobusami. Sokolscy policjanci prowadzą również systematyczne kontrole autokarów wyjeżdżających na wycieczki. Funkcjonariusze po raz kolejny przypominają kierowcom, że to od ich kwalifikacji i rzetelności zależy zdrowie a nawet życie sporej grupy osób podróżujących.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl