„Trzeźwa Gmina” i „Pasy” w powiecie sokólskim - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Trzeźwa Gmina” i „Pasy” w powiecie sokólskim

Data publikacji 29.06.2016

Wczoraj sokólscy funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego kontrolowali trzeźwość kierowców w Gminie Janów i Sokółka. Podczas tych działań mundurowi sprawdzili stan trzeźwości ponad 220 osób siedzących za kierownicą pojazdów mechanicznych.

Wczoraj policjanci sokólskiej drogówki kontrolowali trzeźwość kierowców poruszających się po drogach Gminy Janów oraz Sokółka. Wszystko w ramach cyklicznych działań „Trzeźwy poranek”, mających na celu eliminowanie z ruchu kierujących, którzy decydują się na jazdę pod wpływem alkoholu. Podczas niespełna 2 godzin akcji mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 220 kierowców. Wszyscy skontrolowani byli trzeźwi. Ponadto mundurowi sprawdzali jak kierowcy oraz osoby podróżujące pojazdami dbają o swoje bezpieczeństwo zapinając pasy. Niestety okazało się, że aż 13 osób nie zastosowało się do obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa.

Sokólscy  policjanci zapowiadają, że nadal sprawdzać   będą, w jaki sposób poruszają się kierowcy na drogach gminnych i wiejskich, gdzie pomimo małego natężenia ruchu nieodpowiedzialne zachowania kierowców może  stanowić zagrożenie dla innych osób.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl