„Pieszy – odblaski” - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Pieszy – odblaski”

Data publikacji 15.07.2016

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z KPP w Sokółce cyklicznie prowadzą działania ukierunkowane na zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników Ruchu Drogowego. Sprawdzają czy piesi wywiązują się z obowiązku noszenia odblasków po zmierzchu poza terenem zabudowanym, jak poruszają się po szlakach komunikacyjnych i czy przechodzą jezdnię w miejscach wyznaczonych do tego.

Sokólscy policjanci w trakcie codziennej służby prowadzą działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. We środę na terenie Powiatu Sokólskiego odbyły się działania ”Pieszy-Odblaski”, w ramach których funkcjonariusze WRD KPP w Sokółce sprawdzali jak piesi wywiązują się z obowiązku korzystania z przejść dla pieszych w terenie zabudowanym, czy pamietają o obowiązku poruszania się lewą stroną drogi poza terenem zabudowanym i noszenia odblasków po zmierzchu. Wśród skontrolowanych osób 5 otrzymało mandaty za przechodzenie w miejscu niedozwolonym. Podobne działania będą kontynuowane w przyszłości.

Przypominamy, że w myśl aktualnie obowiązujących przepisów każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, zobowiązany jest do noszenia odblasków  w sposób widoczny dla kierujących. Za jego brak grozi mandat karny w wysokości do 100 złotych.