Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Święto Sokólskiej Policji z udziałem Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji

Data publikacji 06.08.2016

Podczas uroczystości obchodów 97 rocznicy powstania Polskiej Policji, obchodzących dzisiaj to święto funkcjonariuszy sokólskiej Policji swoją obecnością zaszczycił Sekretarz Stanu w MSWiA Pan Jarosław Zieliński.

Dzisiaj w południe na dziedzińcu przy Kolegiacie pw. Świętego Antoniego Padewskiego w Sokółce odbyła się uroczystość Święta Policji z udziałem Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Jarosława Zielińskiego oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku insp. Daniela Kołnierowicza. Wśród licznych zaproszonych gości byli również przedstawiciele samorządu, duchowieństwa, NSZZ Policjantów, prokuratury, Straży Granicznej, Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, Urzędu Skarbowego oraz najbliżsi przyjaciele Policji. W obecności zaproszonych gości funkcjonariusze sokólskiej Policji otrzymali akty nominacji na wyższe stopnie policyjne. Awansowało 41 sokólskich funkcjonariuszy, w tym w korpusie: oficerów starszych - 2, oficerów – 2, aspirantów – 22, podoficerów – 12 oraz 3 szeregowych. Święto Policji to odpowiedni moment, aby podziękować wszystkim policjantom oraz pracownikom Policji za ich ciężką i odpowiedzialną służbę i pracę, za narażanie własnego życia dla ochrony życia i zdrowia innych.

Uroczystości uświetniła także Kompania Reprezentacyjna Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku. Ponadto, z myślą o mieszkańcach Sokółki, mundurowi zorganizowali stoisko profilaktyczne, na którym można było zapoznać się z nowym narzędziem Policji, którym jest Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl