Nietrzeźwy poniedziałek na drogach powiatu sokólskiego - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy poniedziałek na drogach powiatu sokólskiego

Data publikacji 09.08.2016

Wczoraj sokólscy policjanci zatrzymali na drogach powiatu trzech mężczyzn, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicą pod wpływem alkoholu. Jeden z nich doprowadził do kolizji drogowej. Teraz wszyscy za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

W miniony poniedziałek około godziny 16.00 w Sokółce, policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę nissana. Badanie alkomatem wykazało u 35-latka blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Godzinę później na trasie Żuki – Plebanowce doszło do kolizji drogowej. Na miejscu okazało się, że 39-latek kierujący kombajnem podczas wymijania uderzył w przejeżdżające audi i oddalił się z miejsca zdarzenia. Po chwili sprawca kolizji został zatrzymany przez sokólskich funkcjonariuszy. Okazało się, że miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Natomiast przed godziną 19.00 w miejscowości Plebanowce   mundurowi ujawnili kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Okazał się nim 57-latek kierujący golfem, który w organizmie miał 0,7 promila alkoholu. Nieodpowiedzialnym kierowcom zostały zatrzymane prawa jazdy, a za swoje postępowanie będą teraz tłumaczyć się przed sądem.

Każdego dnia na drogach powiatu sokólskiego policjanci przeprowadzają kontrole drogowe, podczas których sprawdzane są nie tylko wymagane dokumenty, czy stan techniczny pojazdu, ale przede wszystkim trzeźwość kierowców. Niestety mimo wielu policyjnych apeli, wciąż znajdują się kierowcy, którzy zapominają o prostej zasadzie „piłeś - nie jedź”.

Sokólscy mundurowi przypominają, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które poza utratą prawa jazdy, grozi nawet 2-letni pobyt w więzieniu.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl