"Trzeźwa Gmina" na sokólskich drogach - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Trzeźwa Gmina" na sokólskich drogach

Data publikacji 25.08.2016

Sokólscy policjanci, w ramach ogólnopolskiej kampanii „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”, przeprowadzili wczoraj działania pod nazwą „Trzeźwa Gmina”. Skontrolowali trzeźwość 383 kierujących. Ta ogólnopolska inicjatywa ma na celu kreowanie postaw uczestników ruchu drogowego związanych z brakiem przyzwolenia na kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.

Wczoraj od wczesnych godzin porannych policjanci sokólskiej drogówki prowadzili działania „Trzeźwa gmina”, w ramach akcji „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 383 kierowców. Wszyscy skontrolowani byli trzeźwi. Prowadzone przez policjantów działania mają na celu eliminowanie z ruchu kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu. Na zakończenie każdej kontroli drogowej mundurowi wręczali kierowcom materiały profilaktyczne w postaci naklejek z hasłem kampanii „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”. Naklejona przez kierowcę naklejka ma dać wyraz społecznego sprzeciwu wobec pijanych kierowców oraz tolerowaniu tego typu zachowań.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolka.policja.gov.pl