Noś odblaski - bądź widoczny! - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Noś odblaski - bądź widoczny!

Data publikacji 29.08.2016

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sokółce stale prowadzą działania ukierunkowane na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. W ramach działań przypominają pieszym, że dzięki odblaskom noszonym w widoczny sposób dla innych uczestników ruchu drogowego stają się bardziej widoczni, przez co bezpieczniejsi.

W minioną sobotę policjanci z sokolskiej drogówki prowadzili działania ukierunkowane na zwiększenie bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu drogowego. W trakcie służby sprawdzali jak piesi wywiązują się z obowiązku noszenia odblasków po zmroku poza terenem zabudowanym. Napotkanym pieszym wręczali odblask i przypominali, że każda osoba w takiej sytuacji ma obowiązek noszenia odblasku w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego. Dzięki niemu staje się wcześniej widoczna dla kierowców, którzy mogą w bezpieczny sposób rozpocząć manewr omijania takiej osoby. Przypominamy również rodzicom, aby sprawdzili czy ich dziecko posiada i czy w odpowiedni sposób używa elementu odblaskowego.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolka.policja.gov.pl