Pożegnanie wakacji z mundurem - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pożegnanie wakacji z mundurem

Data publikacji 29.08.2016

Sokólscy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego spotkali się z mieszkańcami Polanek. Na festyn zorganizowany w związku z pożegnaniem wakacji mundurowi zostali zaproszeni przez miejscowe sołectwo. Rozmawiali z uczestnikami o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W sobotnie popołudnie policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce wzięli udział w festynie z okazji zakończenia wakacji w Polankach. W trakcie rozmów z uczestnikami funkcjonariusze omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, rozmawiali o właściwym zachowaniu w pobliżu przejazdu kolejowego, wspominając też o tym, że przechodząc na przejeździe strzeżonym, przy otwartych rogatkach kolejowych każdy ma obowiązek sprawdzić, czy nie nadjeżdża pociąg. Mundurowi przypominali, że wszyscy bez względu na wiek mają obowiązek noszenia odblasków gdy poruszają się po zmierzchu poza terenem zabudowanym. Odpowiadali też dzieciom na różne pytania związane ze służbą. Jednakże największą radością była możliwość obejrzenia od środka radiowozu oraz sprzętu wykorzystywanego w codziennej służbie.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl