Działania “Prędkość” na drogach powiatu sokólskiego - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania “Prędkość” na drogach powiatu sokólskiego

Data publikacji 29.08.2016

Funkcjonariusze sokólskiej drogówki przeprowadzili na drogach powiatu kolejne działania „Prędkość”. Nie wszyscy kierowcy stosowali się do ograniczeń, mundurowi zatrzymali jedno prawo jazdy oraz zatrzymali kierowcę tira po spożyciu alkoholu. Podczas działań kierowcom rosyjskojęzycznym wręczali informatory o prawie obowiązującym na polskich drogach.

W piątek policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce przeprowadzili działania „Prędkość”. Funkcjonariusze nadzorowali ruch na ciągach komunikacyjnych całego powiatu. Podczas pomiaru prędkości w miejscowości Krugło zatrzymali kierującą, która przekroczyła dozwoloną prędkość o 53 km/h w terenie zabudowanym. Na tym odcinku drogi obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h. Pomiar prędkości wskazał 103 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli. 61-latka  za popełnione wykroczenie została ukarana mandatem w wysokości 400 złotych i 10 punktami karnymi, zatrzymano jej również prawo jazdy. Natomiast na K8, w pobliżu miejscowości Popiołówka mundurowi zatrzymali do kontroli 50-letniego kierowcę tira, który jechał za szybko o 17 km/h. Podczas kontroli okazało się, że obywatel Białorusi miał ponad 0,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem.

W trakcie tych działań policjanci wręczali kierowcom rosyjskojęzycznym informatory dotyczące przepisów ruchu drogowego obowiązujących w Polsce przetłumaczone na język rosyjski pn. "Przepis na …bezpieczeństwo w ruchu drogowym”.

Policjanci zapowiadają, że podobne działania będą prowadzone w przyszłości i apelują do kierowców o rozsądek, odpowiedzialność na drodze i rozwijanie tylko bezpiecznych prędkości.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl