"Bezpieczna woda" w powiecie sokólskim - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Bezpieczna woda" w powiecie sokólskim

Data publikacji 29.08.2016

Sokólscy policjanci przeprowadzili kolejne działania prewencyjne pn. „Bezpieczna Woda 2016”. Zorganizowali stoisko profilaktyczne oraz punkt informacyjny, gdzie osoby zainteresowane mogły zapoznać się z możliwościami i zasadami korzystania z nowego narzędzia Policji, tj. Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

W miniony weekend sokólscy policjanci wraz z funkcjonariuszami innych służb przeprowadzili w rejonach zbiorników wodnych działania  prewencyjne „Bezpieczna Woda 2016”, podczas których przypominali o zagrożeniach związanych z wypoczynkiem na wodą. W trakcie służby mundurowi między innymi patrolowali obszary wodne i tereny bezpośrednio do nich przyległe. Zadaniem policjantów było przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa osobom wypoczywającym nad wodą. Funkcjonariusze przypominali plażowiczom o podstawowych zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą oraz apelowali o rozwagę i ostrożność. Równie istotnym elementem działań była część o charakterze profilaktycznym, którą mundurowi przeprowadzili w rejonie zbiornika wodnego w Sokółce, gdzie zostało zorganizowane stoisko sokólskiej policji. Zainteresowanym policjanci przedstawili założenia „Krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce”, omówili sposoby korzystania z tego narzędzia oraz informacje jakie się tam znajdują.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl