Sokólscy Policjanci na Inauguracji Roku Szkolnego - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sokólscy Policjanci na Inauguracji Roku Szkolnego

Data publikacji 01.09.2016

Rozpoczął się Nowy Rok Szkolny 2016/2017, czas nauki i spotkań w gronie rówieśników. Dla sokólskich policjantów oznacza to okres wytężonej pracy na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych mieszkańców naszego regionu. Dzisiaj mundurowi na uroczystych apelach w szkołach Powiatu Sokólskiego odczytali list Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku. Tym spotkaniem rozpoczęli ogólnopolskie działania „Bezpieczna droga do szkoły”.

Dzisiaj po raz kolejny funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Sokółce wzięli udział w uroczystościach rozpoczęcia nowego roku szkolnego w szkołach na terenie powiatu sokólskiego. Policjanci odczytali zebranym Apel Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku, który zwrócił w nim uwagę na to „że wszystkie dzieci potrzebują dobrego przykładu oraz mądrych, świadomych, uczciwych i przyjaznych dorosłych”, a najmłodszym życzył „wspaniałych przyjaciół, wiele radości i uśmiechu na co dzień oraz zawsze bezpiecznej drogi do szkoły!”. Tym spotkaniem mundurowi rozpoczęli cykl spotkań na których będą rozmawiać z najmłodszymi o zasadach bezpiecznego poruszania się w rejonach dróg oraz tego jak należy się zachowywać aby nie stać się ofiarą przestępstwa. W zapewnieniu bezpieczeństwa najmłodszym wzięli również udział funkcjonariusze WRD KPP w Sokółce, którzy w rejonach szkół przeprowadzili dziś akcję „Błysk”. Miała ona na celu zwiększenie uwagi kierujących na dokładne obserwowanie drogi i ostrożniejszą jazdę w rejonie szkół oraz przejść dla pieszych.

O to aby „Droga do szkoły/domu” była bezpieczna przez cały rok  będą dbać dzielnicowi oraz policjanci ruchu drogowego otaczając szczególnym nadzorem rejony szkół, a także sposób przewożenia najmłodszych na zajęcia – autobusami i prywatnymi autami.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl