"Pieszy - odblaski" - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Pieszy - odblaski"

Data publikacji 04.09.2016

Sokólscy policjanci w trosce o niechronionych uczestników ruchu drogowego cyklicznie prowadza działania pn. „Pieszy”. Celem działań jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem pieszych użytkowników dróg, to także okazja do przypomnienia jak ważne dla bezpieczeństwa jest używanie elementów odblaskowych.

W piątek na drogach sokólskiego powiatu policjanci z WRD KPP w Sokółce prowadzili działania „,Pieszy/Odblaski’’. Adresatami tych działań byli  piesi , którzy tak samo jak kierowcy pojazdów są uczestnikami ruchu drogowego i powinni stosować się do przepisów Prawa o Ruchu Drogowym. Policjanci przypominali napotkanym pieszym o obowiązku korzystania w obszarze zabudowanym z przejść dla pieszych, a poza obszarem zabudowanym o obowiązku poruszania się lewa stroną drogi i używania odblasków. Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę na drodze. Podobne działania będą kontynuowane w przyszłości.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolka.policja.gov.pl