Działania „Prędkość” na drogach powiatu sokólskiego - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania „Prędkość” na drogach powiatu sokólskiego

Data publikacji 04.09.2016

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego w ramach działań „Prędkość” skontrolowali 40 kierowców, z których 30 ukarano mandatami za przekroczenie dozwolonej prędkości. To efekt sobotnich działań przeprowadzonych na drogach powiatu.

Wczoraj funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce przeprowadzili  działania „Predkość”. W czasie działań mundurowi skontrolowali 40 pojazdów, z czego 30 kierowców ukarali mandatami karnymi w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Wśród nich znalazł się 23-letni mężczyzna zatrzymany w Sokolanach za przekroczenie prędkości o 23 km/h. W trakcie sprawdzenia okazało się, że posiada sadowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna za przekroczenie dozwolonej prędkości został ukarany mandantem, natomiast za niestosowanie się do orzeczonego zakazu odpowie przed sądem.

W trakcie tych działań policjanci wręczali kierowcom rosyjskojęzycznym informatory dotyczące przepisów ruchu drogowego obowiązujących w Polsce przetłumaczone na język rosyjski pn. "Przepis na …bezpieczeństwo w ruchu drogowym”.

Policjanci zapowiadają, że podobne działania będą prowadzone w przyszłości i apelują do kierowców o rozsądek, odpowiedzialność na drodze i rozwijanie tylko bezpiecznych prędkości.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl