„Bezpieczna droga do szkoły/do domu” w praktyce - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpieczna droga do szkoły/do domu” w praktyce

Data publikacji 16.09.2016

Z uczniami Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sokółce spotkali się funkcjonariusze sokólskiej policji. Uczyli dzieci jak prawidłowo przechodzić przez ulicę aby nie stać się ofiarą bądź sprawca zdarzenia drogowego. Zajęcia odbyły się w ramach ogólnopolskich działań „Bezpieczna droga do szkoły do domu”.

Wczoraj uczniowie klasy II a Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sokółce wzięli udział w praktycznych zajęciach dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na początku zajęć funkcjonariuszka policji zapoznała uczniów z rodzajami znaków drogowych, szczególnie tymi znajdującymi się w rejonie przejść dla pieszych i przejazdów kolejowych. Omówiła prawidłowy sposób przechodzenia przez jezdnię oraz tory kolejowe. Policjantka przypomniała również, że wszyscy bez względu na wiek mają obowiązek noszenia odblasków gdy poruszają się po zmierzchu poza terenem zabudowanym. Ostatnim elementem spotkania było praktyczne przećwiczenie poznanej teorii. Uczniowi pod opieką wychowawczyni oraz funkcjonariuszki policji prawidłowo przeszli przez przejście dla pieszych znajdujące się przy szkole. Dzieci były bardzo zainteresowane tematem, czego dowodem była duża liczba pytań zadawanych w trakcie lekcji.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolka.policja.gov.pl