Policjanci na spotkaniu u przedszkolaków z Krynek - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci na spotkaniu u przedszkolaków z Krynek

Data publikacji 20.09.2016

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sokółce spotkali się wczoraj z dziećmi z Przedszkola w Krynkach. Zajęcia dotyczyły zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności tego w jakich miejscach można przechodzić przez jezdnię, po której stronie drogi należy się poruszać i do czego służą odblaski. Wszystko to w ramach ogólnopolskiego działania „Bezpieczna droga do szkoły do domu”.

Wczoraj funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sokółce oraz PSG w Krynkach gościli u przedszkolaków w Krynkach. Zajęcia z maluchami odbyły się w utworzonym na tę okoliczność miasteczku ruchu drogowego na przedszkolnym placu zabaw. Na początku zajęć mundurowi przypomnieli maluchom w jakich miejscach można przechodzić przez jezdnię oraz jak należy się do tego przygotować. Dzieci usłyszały do czego służą odblaski i gdzie powinny być zaczepione aby spełniały swoją rolę. Mundurowi zapoznali najmłodszych ze znakami drogowymi oraz przypomnieli, że wszyscy również piesi powinni ich przestrzegać. Na koniec przedszkolaki poznane zasady zastosowały w praktyce. 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.podlaska.policja.gov.pl