Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowa spotkała się z uczniami Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Białostockiej

Data publikacji 20.09.2016

Najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Białostockiej spotkali z policjantką pełniącą funkcję dzielnicowej na zajęciach dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w ramach ogólnopolskich działań „Bezpieczna droga do szkoły do domu”. Podobne zajęcia są prowadzone z uczniami na terenie całego Powiatu Sokólskiego.

Wczoraj funkcjonariuszka Komisariatu Policji w Dąbrowie Białostockiej pełniąca funkcję dzielnicowej w ramach codziennej służby obchodowej spotkała się z uczniami zerówki oraz pierwszej klasy Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Białostockiej. Tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły i domu. Policjantka przypomniała jak i w jakich miejscach należy przechodzić przez jezdnię, po której stronie pobocza drogi należy iść gdy nie ma chodnika. Dzieci dowiedziały się dlaczego ważne jest noszenie odblasków oraz, że każdy kto porusza się poza terenem zabudowanym po zmierzchu, bez względu na wiek ma obowiązek nosić światełko odblaskowe. Tego typu zajęcia będą kontynuowane przez funkcjonariuszy na terenie całego powiatu.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolka.policja.gov.pl