Dbamy o bezpieczeństwo najmłodszych... - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dbamy o bezpieczeństwo najmłodszych...

Data publikacji 22.09.2016

Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Sokółce włączając się w realizację idei “Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach” wzięli udział w spotkaniu z sokólskimi drugoklasistami kontynuując działania „Bezpieczna droga do szkoły/domu”.

Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Sokółce kontynuują realizację programu "Bezpieczna droga do szkoły". Policjanci cyklicznie spotykają się z najmłodszymi uczniami szkół podstawowych na terenie całego powiatu. Wczoraj włączyli się w promowanie obchodów „Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach” i spotkali się z uczniami klasy drugiej w Szkole Podstawowej Nr 1 w Sokółce. Podczas prelekcji prowadzący omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, radzili też jak unikać innych niebezpieczeństw, na które narażeni są uczniowie pokonujący codzienną drogę do szkoły i domu. Szczególną uwagę zwrócono na konieczność noszenia elementów odblaskowych przy plecaku czy różnych częściach ubioru, które niejednokrotnie ratują życie osobom pieszym.

Uczniowie pod opieką wychowawczyni oraz funkcjonariuszy policji prawidłowo przeszli przez przejście dla pieszych znajdujące się przy szkole. Dzieci były bardzo zainteresowane tematem, czego dowodem była duża liczba pytań zadawanych w trakcie lekcji.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl