"Bezpieczna droga do przedszkola" w Sokółce - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Bezpieczna droga do przedszkola" w Sokółce

Data publikacji 23.09.2016

Sokólscy policjanci prowadzą cyklicznie działania na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły/domu”. Funkcjonariuszki Wydziału Prewencji gościły u wychowanków Przedszkola nr 2 w Sokółce.

Wczoraj policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce w ramach ogólnopolskich działań „Bezpieczna droga do szkoły/domu” spotkały się z przedszkolakami z miejscowego przedszkola nr 2. Dzieci rozmawiały z funkcjonariuszkami na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Maluchy dowiedziały się również dlaczego powinny nosić elementy odblaskowe i w jakich miejscach najlepiej je zamocować. Policjantki omówiły także prawidłowy sposób przechodzenia przez jezdnię oraz tory kolejowe. Ostatnim elementem spotkania było praktyczne przećwiczenie poznanej teorii. Przedszkolaki pod opieką wychowawczyni oraz funkcjonariuszek sokólskiej Policji wzorowo przeszły przez przejście dla pieszych znajdujące się tuż przy placówce. Spotkania sokólskich mundurowych zarówno z przedszkolakami jak i najmłodzsymi uczniami szkół podstawowych całego powiatu, poświęcone zasadom bezpieczeństwa w trakcie pokonywania codziennej drogi do szkoły czy przedszkola będą kontynuowane. Wszystko z myślą o bezpieczeństwie tej szczególnej grupy mieszkańców. 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl