„Pieszy – Odblaski” na drogach Powiatu Sokólskiego - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Pieszy – Odblaski” na drogach Powiatu Sokólskiego

Data publikacji 05.10.2016

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sokółce po raz kolejny przeprowadzili działania „Pieszy” – „Odblaski”. Podczas akcji funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych, rowerzystów oraz kierowców samochodów, naruszających prawa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W miniony wtorek policjanci z sokólskiej drogówki prowadzili działania ukierunkowane na zwiększenie bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu drogowego. W trakcie służby sprawdzali jak wywiązują się z obowiązku noszenia odblasków po zmroku i po której stronie jezdni poruszają się poza terenem zabudowanym, oraz czy we właściwy sposób przechodzą przez jezdnię. Baczną uwagę zwracali też na kierowców jeżdżących w rejonach przejść dla pieszych. W ramach działań policjanci skontrolowali 75 pojazdów. Za popełnione wykroczenia funkcjonariusze nałożyli 37 mandatów karnych wobec kierowców, w tym 9 za wykroczenia przeciwko pieszym. W czterech przypadkach grzywna w postaci mandatu karnego została nałożona na pieszych poruszających się niezgodnie z przepisami ruchu drogowego. 

W związku z pogarszającymi się warunkami pogodowymi, szybciej zapadającym zmrokiem, podającym deszczem i mgłami sokólscy policjanci zwracają się z apelem do pieszych o używanie wszelkiego rodzaju elementów odblaskowych. Noszenie elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym w sposób widoczny dla kierujących jest obowiązkiem – dzięki któremu można skutecznie ochronić własne zdrowie bądź życie. W warunkach nocnych, pieszy ubrany na ciemno, widziany jest przez kierującego z odległości około 20 metrów, natomiast jeżeli ma na sobie elementy odblaskowe – widoczność zwiększa się do ponad 150 metrów!

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl