„Bezpieczny przejazd” na drogach sokólskiego powiatu - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpieczny przejazd” na drogach sokólskiego powiatu

Data publikacji 10.10.2016

Policjanci sokólskiej drogówki przeprowadzili działanie „Bezpieczny przejazd”, w trakcie którego zwracali uwagę na zachowania uczestników ruchu drogowego w rejonie przejazdów kolejowych. Niestety nie obyło się bez mandatów, których najwięcej otrzymali kierujący niestosujący się do znaku „STOP”.

W piątek na terenie całego powiatu funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z KPP w Sokółce przeprowadzili działanie „Bezpieczny przejazd”.  Akcja ta miała na celu podniesienie świadomości kierujących oraz osób pieszych o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych. Jedną z głównych przyczyn tego typu zdarzeń jest niezastosowanie się do znaku „STOP”, sygnalizacji świetlnej oraz wjeżdżanie na tory gdy zapory są już opuszczane. Z policyjnych obserwacji wynika, że kierowcy, którzy po raz pierwszy pokonują tory w danym miejscu stosują się do przepisów bezpieczeństwa. Natomiast gdy przejazd jest znany i pokonywany kilkakrotnie w ciągu dnia kierowcy popadają w rutynę i lekceważąc znaki drogowe narażają bezpieczeństwo własne oraz innych uczestników ruchu. W szczególności jest to widoczne na przejazdach gdzie ruch kolejowy odbywa się sporadycznie. Zachowanie szczególnej ostrożności i jazda zgodnie z obowiązującymi przepisami z pewnością pomoże uniknąć tragicznych w skutkach zdarzeń.

Funkcjonariusze WRD KPP w Sokółce w trakcie działania skontrolowali 54 kierujących oraz 9 pieszych. Ujawnili 27 wykroczeń z czego 20 polegało na niezatrzymaniu pojazdu przed znakiem STOP, a w dwóch przypadkach niestosowania się do sygnalizacji świetlnej. Wobec 25 osób funkcjonariusze zastosowali grzywnę w postaci mandatu karnego, natomiast w 2 przypadkach sporządzono wniosek do sądu.  

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl