Nietrzeźwi kierujący na drogach powiatu sokólskiego - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwi kierujący na drogach powiatu sokólskiego

Data publikacji 12.10.2016

Sokólscy policjanci w ramach działań „Trzeźwy poranek” skontrolowali trzeźwość 239 kierujących. Ujawnili 42-latka jadącego na aktualnym zakazie sądowym, po użyciu alkoholu. Natomiast w godzinach popołudniowych mundurowi ujawnili kolejnych dwóch nietrzeźwych kierujących. Rekordzista miał prawie 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Za swoje zachowanie nieodpowiedzialni kierowcy odpowiedzą przed sadem.

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sokółce w ramach akcji „Trzeźwy poranek" sprawdzili stan trzeźwości blisko 240 kierowców. Wśród nich znalazł się 42-latek, którego mundurowi skontrolowali w Sokółce na ulicy Targowej. Okazało się, że mężczyzna posiadał aktualny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi a w wydychanym powietrzu miał 0,33 promila alkoholu. Około godziny 14.00 w jednej z wsi w rejonie Dąbrowy Białostockiej policjanci  zatrzymali do sprawdzenia kierowcę ciągnika rolniczego. Jadący nim 38-letni mężczyna nie posiadał uprawnień do kierowania, natomiast w organizmie 1,69 promila alkoholu. Kolejnego nieodpowiedzialnego kierowcę funkcjonariusze ujawnili około godz. 18.00 w Sokółce na ulicy Piłsudskiego. Przeprowadzone badanie wykazało, że 32-latek kierujący mercedesem miał 3,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu i nie posiadał przy sobie dowodu rejestracyjnego oraz prawa jazdy.

Za swoje zachowanie mężczyźni  odpowiedzą teraz przed sądem.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl