Policjantki z "Autochodzikiem" w Gminie Szudziałowo - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantki z "Autochodzikiem" w Gminie Szudziałowo

Data publikacji 18.10.2016

Sokólskie policjantki spotkały się z uczniami Zespołu Szkół w Szudziałowie oraz Szkoły Podstawowej w Babikach, aby porozmawiać o bezpieczeństwie. W ramach akcji ,,Bezpieczna droga do szkoły” uczyły najmłodszych uczestników ruchu drogowego jak bezpiecznie poruszać się po drodze.

Wczoraj funkcjonariuszki Komendy Powiatowej Policji w Sokółce w ramach ogólnopolskich działań „Bezpieczna droga do szkoły/domu” spotkały się z uczniami Zespołu Szkół w Szudziałowie oraz Szkoły Podstawowej w Babikach. Funkcjonariuszki rozmawiały z dziećmi o zasadach bezpieczeństwa również tych w ruchu drogowym. Maluchy dowiedziały się do czego służą odblaski, gdzie i w jaki sposób należy je nosić oraz przypomniały sobie jak w bezpieczny sposób  należy przechodzić przez jezdnię. Dzięki zestawowi edukacyjnemu „Autochodzik”, który został zakupiony w ramach projektu „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” realizowanego w związku ze Szwajcarsko–Polskim Programem Współpracy maluchy mogły poćwiczyć  prawidłowe przechodzenie przez jezdnię z sygnalizacją świetlną. Wykorzystany w zajęciach zestaw wzbudził wielki entuzjazm wśród  uczestniczących w zajęciach, a poprzez zabawę uczy jak stać się bezpiecznym użytkownikiem dróg.

Policjantki spotkały się również z gimnazjalistami ZS w Szudziałowie. Zebranym uczniom przypomniały o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym a także poruszyły temat odpowiedzialności prawnej za zachowanie niezgodne z prawem wynikające z Ustawy o Postępowaniu w Sprawach Nieletnich.

PAMIĘTAJMY!

·         Zadbajmy o to, aby droga do szkoły naszego dziecka była zawsze bezpieczna.

·         Pokażmy naszym pociechom najbezpieczniejszą drogę do szkoły.

·         Wyjaśnijmy dziecku dlaczego nie wolno wbiegać na jezdnię i przechodzić na czerwonym świetle.

·         Aby zwiększyć bezpieczeństwo naszych dzieci, wyposażmy je w widoczne po zmroku elementy odblaskowe.

·          Dziecko świadome zagrożeń będzie bardziej uważne, a co za tym idzie bezpieczniejsze.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl