„Pieszy – Odblaski” na drogach Powiatu Sokólskiego - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Pieszy – Odblaski” na drogach Powiatu Sokólskiego

Data publikacji 27.10.2016

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sokółce po raz kolejny przeprowadzili działania „Pieszy” – „Odblaski”. Podczas akcji funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych oraz kierowców samochodów, naruszających prawa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W miniony wtorek policjanci z sokólskiej drogówki przeprowadzili działania ukierunkowane na zwiększenie bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu drogowego. W trakcie służby sprawdzali jak wywiązują się z obowiązku noszenia odblasków po zmroku i po której stronie jezdni poruszają się poza terenem zabudowanym, oraz czy we właściwy sposób przechodzą przez jezdnię. Baczną uwagę zwracali też na kierowców jeżdżących w rejonach przejść dla pieszych. W trakcie działań funkcjonariusze za popełnione wykroczenia nałożyli 16 mandatów karnych na kierowców, oraz 1 mandat za wykroczenie popełnione przez pieszego. Tego typu działania prowadzone są regularnie przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego w Sokółce.

W związku z pogarszającymi się warunkami pogodowymi, szybciej zapadającym zmrokiem, padającym deszczem oraz mgłami sokólscy policjanci zwracają się z apelem do pieszych o używanie wszelkiego rodzaju elementów odblaskowych. Policjanci przypominają, że w myśl aktualnie obowiązujących przepisów każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu drogą poza obszarem zabudowanym, zobowiązany jest do noszenia odblasku w sposób widoczny dla kierujących. Za jego brak grozi mandat karny w wysokości do 100 złotych.

 

wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl