Policjanci spotkali się z sokólskimi przedszkolakami - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci spotkali się z sokólskimi przedszkolakami

Data publikacji 31.10.2016

Sokólscy policjanci od początku września spotykają się z najmłodszymi mieszkańcami powiatu. W ramach programu „Bezpieczna droga do szkoły/domu” mundurowi przypominają uczniom i przedszkolakom o podstawowych zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach. W ubiegły tygodniu spotkali się z sokólskimi przedszkolakami.

W minionym tygodniu sokólscy policjanci spotkali się z wychowankami Przedszkola Nr 1 i 4 w Sokółce. W trakcie spotkań mundurowi przypomnieli dzieciom o  podstawowych zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach. Funkcjonariuszom jako pomoc posłużył zestaw edukacyjny „Autochodzik”, który poprzez zabawę, w atrakcyjny sposób pomaga najmłodszym poznawanie oraz utrwalanie podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Projekt ten został zakupiony w ramach projektu pn. KIK 76 „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” realizowanego w związku ze Szwajcarsko–Polskim Programem Współpracy. Dzieci miały okazję przećwiczyć m.in. prawidłowe przechodzenie przez jezdnię i jazdę autem-chodzikiem po drodze z sygnalizacją świetlną. Zajęcia z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego były również dobrą okazją do przypomnienia o obowiązku noszenia elementów odblaskowych podczas poruszania się po drodze po zmierzchu poza terenem zabudowanym.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl