„Bezpieczny pojazd” na drogach powiatu sokólskiego - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpieczny pojazd” na drogach powiatu sokólskiego

Data publikacji 03.11.2016

Policjanci sokólskiej drogówki przeprowadzili wczoraj na drogach powiatu sokolskiego działania „Bezpieczny pojazd”. Funkcjonariusze m.in. sprawdzali trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów oraz dokonywali pomiarów prędkości.

Wczoraj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sokółce przeprowadzili na drogach powiatu działania „Bezpieczny pojazd”. Mundurowi szczególną uwagę zwracali na stan techniczny pojazdów,  sprawdzali trzeźwość kierujących a także prędkość z jaką auta poruszały się po drogach. W trakcie działań policjanci skontrolowali ogółem 70 pojazdów. Za popełnione wykroczenia ukarali mandatami karnymi 32 kierujących, w tym 14 za przekroczenie dozwolonej prędkości. Zatrzymali również  13 dowodów rejestracyjnych oraz nietrzeźwego kierującego. 31-letni kierowca volkswagena został zatrzymany do sprawdzenia po godzinie 17.00 w Suchowoli. Okazało się, że w organizmie ma ponad 1 promil alkoholu. Zatrzymano mu prawo jazdy a za popełnione przestępstwo odpowie teraz przed sądem.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl