"Nie bądźmy obojętni" - Apel sokólskiej policji - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Nie bądźmy obojętni" - Apel sokólskiej policji

Data publikacji 10.11.2016

Kiedy temperatura na zewnątrz spada pamiętajmy o ludziach, którzy mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, gdy ktoś potrzebuje pomocy. Wystarczy jeden telefon, aby uratować ludzkie życie.

Jak co roku, w chwili gdy następuje ochłodzenie i temperatury na zewnątrz są bliskie zeru lub ujemne, policjanci zwracają się z apelem do wszystkich o to, aby nie byli obojętni na ludzką krzywdę, na osoby, które mogą cierpieć z powodu zimna. Należy pamiętać, że na wychłodzenie organizmu w szczególności narażone są osoby bezdomne, niezaradne i starsze a także nietrzeźwi przebywający na zewnątrz. Gdy widzimy osobę, która potrzebuje pomocy zadzwońmy na numer alarmowy aby powiadomić odpowiednie służby. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane. W tym okresie policjanci szczególną uwagą otaczają miejsca, gdzie mogą szukać schronienia i nocować bezdomni. Są to zazwyczaj pustostany, ogródki działkowe, altanki. Na wychłodzenie organizmu również narażone są osoby starsze, samotne, które z różnych przyczyn nie mogą poradzić sobie z codziennymi czynnościami, jak chociażby z napaleniem w piecu. Jeżeli znamy kogoś starszego, żyjącego samotnie nie wstydźmy się sprawdzić i zapytać czy potrzebuje naszej pomocy i ewentualnie powiadomić policję lub pomoc społeczną.

Policjanci  apelują!!! NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI i reagujmy, gdy zauważymy osobę narażoną na wychłodzenie organizmu. Jak najszybciej zgłośmy ten fakt Policji pod numerem telefonu 997, pogotowiu ratunkowemu - 999, Wojewódzkiemu Centrum Powiadamiania Ratunkowego - 112, bądź też zadzwońmy pod bezpłatny całodobowy numer telefonu Centrum Kryzysowego Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku – 800 444 989.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolkaka.policja.gov.pl