Uroczyste ślubowanie klasy mundurowej w Zespole Szkół w Sokółce - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uroczyste ślubowanie klasy mundurowej w Zespole Szkół w Sokółce

Data publikacji 14.11.2016

Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku wraz z przedstawicielami służb mundurowych województwa polskiego, przedstawicielami samorządu lokalnego oraz zaproszonymi gośćmi wziął udział w uroczystym ślubowaniu uczniów klasy pierwszej o profilu mundurowym w Zespole Szkół w Sokółce im.Mikołaja Kopernika.

We czwartek w Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Sokółce odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej o profilu mundurowym. W obecności zaproszonych gości, rodziców i kolegów pierwszoklasiści ślubowali "...strzec patriotycznej spuścizny przekazywanej przez pokolenia, ... jednoczyć siły dla dobra Szkoły, Miasta i Ojczyzny". W uroczystości wziął udział również Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku Pan nadinsp. Daniel Kołnierowicz, który odczytał list Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Jarosława Zielińskiego skierowany do uczniów składających przysięgę. Następnie Pan Komendant skierował do ślubujących apel, aby słowa złożonej wcześniej przysięgi były zawsze w ich sercach,były mottem i wskazówką w dalszej drodze życia. Po złożonym ślubowaniu, uczniowie zaprezentowali pokaz musztry.Uroczystości były połączone z apelem z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolkaka.policja.gov.pl