„Odblaski? Biorę w ciemno!” - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Odblaski? Biorę w ciemno!”

Data publikacji 16.11.2016

Sokólscy policjanci kontynuują akcję edukacyjno-informacyjną „Odblaski? Biorę w ciemno!”. Mundurowi przy współpracy z pracownikami MPJ Transport propagują ideę korzystania przez pieszych z odblasków. "Odblaskowa profilaktyka" ma na celu podniesienie świadomości pieszych i kierujących pojazdami po drogach powiatu sokólskiego, a przez to ograniczenie liczby zdarzeń drogowych.

W celu przeciwdziałania zdarzeniom drogowym z udziałem niechronionych uczestników podczas okresu jesienno – zimowego, policjanci z sokólskiej komendy kontynuują akcję profilaktyczno - edukacyjną pn. „Odblaski? Biorę w ciemno!”. Działania mają za zadanie zwrócić uwagę niechronionych uczestników ruchu drogowego na to, jak ważna jest poprawa własnego bezpieczeństwa, poprzez używanie elementów odblaskowych.

Wczoraj, w Komendzie Powiatowej Policji w Sokółce odbyło się spotkanie funkcjonariuszy z pracownikami firmy MPJ Transport z siedzibą w Białymstoku w celu nawiązania współpracy w ramach prowadzonej „profilaktyki odblaskowej”. Sokólscy mundurowi przekazali gościom opaski odblaskowe, po to aby w godzinach wieczorowo-nocnych osoby podróżujące komunikacją pozamiejską miały dostęp do odblasków.

Ponadto sokólscy policjanci, w ramach codziennej służby przypominają mieszkańcom naszego powiatu o obowiązku noszenia elementów odblaskowych w miejscu widocznym dla innych uczestników ruchu, poruszając się po zmroku poza obszarem zabudowanym. Nieprzestrzeganie lub lekceważenie przepisów ruchu drogowego, w połączeniu ze złymi warunkami atmosferycznymi i szybko zapadającym zmierzchem skutkuje dużą ilością wypadków z udziałem pieszych. Warto, więc używać elementów odblaskowych pamiętając, że pieszy w starciu z samochodem zawsze jest na straconej pozycji.

Pamiętajmy! Nosząc odblaski nie tylko przestrzegamy prawa, ale przede wszystkim promujemy modę na bezpieczeństwo!

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl