Sokólscy policjanci oddają krew… - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sokólscy policjanci oddają krew…

Data publikacji 17.11.2016

Trwa akcja honorowego zdawania krwi przez sokólskich policjantów. W związku z ciągłym zapotrzebowaniem na ten cenny dar, w punkcie krwiodawstwa w naszym powiecie stawiają się mundurowi.

Dzisiaj, w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Sokółce zgromadzili się sokólscy policjanci. Mundurowi wzięli udział w kolejnej edycji akcji honorowego oddania krwi zorganizowanej przez Straż Graniczną dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości pod hasłem „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna” i oddali honorowo krew. Celem akcji jest pomoc w ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego poprzez łagodzenie deficytu na krew w bankach krwi i placówkach służby zdrowia. Sokólscy funkcjonariusze nadal będą kontynuować tę akcję, jednocześnie zachęcają wszystkich do odwiedzania punktów poboru krwi i przekazywania jej osobom potrzebującym.

Krew ratuje życie. Jest czasem jedynym „lekiem” gwarantującym powrót do zdrowia. W okresie wakacji pożądane są wszystkie jej grupy. Dawcą może zostać każda zdrowa osoba w wieku od 18 do 65 roku życia. Do oddania krwi należy zgłosić się z dowodem osobistym po lekkostrawnym posiłku. Dlatego warto zgłosić się do stacji krwiodawstwa i przekazać ten cenny dar.

Pamiętaj! Twoja krew może uratować czyjeś życie!

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl