„Odblaski? Biorę w ciemno!” - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Odblaski? Biorę w ciemno!”

Data publikacji 28.11.2016

Sokólscy policjanci kontynuują akcję edukacyjno-informacyjną „Odblaski? Biorę w ciemno!”. Mundurowi przy współpracy z Urzędem Miejskim w Sokółce propagują ideę korzystania przez pieszych z odblasków. "Odblaskowa profilaktyka" ma na celu podniesienie świadomości pieszych i kierujących pojazdami po sokólskich drogach.

Dzisiaj odbyło się spotkanie przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Sokółce oraz Urzędu Miejskiego w Sokółce, podczas którego zostały przekazane elementy odblaskowe. W trakcie spotkania poruszona została tematyka związana z bezpieczeństwem pieszych uczestników ruchu drogowego w okresie zimowym. Szczególnie teraz zapadający szybko zmierzch, opady atmosferyczne lub mgła powodują, że piesi stają się mniej widoczni, co w połączeniu z brakiem ostrożności może skutkować uczestnictwem w zdarzeniu drogowym. Założeniem podjętych działań profilaktycznych jest dotarcie do jak największej liczby osób, poruszających się pieszo po zapadnięciu zmierzchu. Zakupione przez samorząd odblaski, zostaną rozdysponowane zgodnie z sugestiami ustanowionymi podczas spotkania oraz wśród osób napotkanych poza terenem zabudowanym bez elementów odblaskowych.

Pamiętajmy! Nosząc odblaski nie tylko przestrzegamy prawa, ale przede wszystkim promujemy modę na bezpieczeństwo!

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolka.policja.gov.pl