Nieodpowiedzialni kierowcy na drogach powiatu - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nieodpowiedzialni kierowcy na drogach powiatu

Data publikacji 28.11.2016

W miniony weekend sokólscy policjanci zatrzymali na drogach powiatu dwóch kierujących, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicą po alkoholu i dwóch bez uprawnień do kierowania. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie wszyscy odpowiedzą teraz przed sądem.

W miniony weekend na drogach powiatu sokólskiego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce zatrzymali dwóch kierujących, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicę po alkoholu i dwóch bez uprawnień do kierowania. Jeden z nich został zatrzymany do kontroli drogowej w Sokolanach. 42-latek miał ponad 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kolejny kierujący został zatrzymany w miejscowości Planteczka. U 31-latka badanie alkomatem wykazało ponad 0,4 promila alkoholu w organizmie. Obaj stracili prawo jazdy. Dodatkowo funkcjonariusze zatrzymali do kontroli dwóch kierujących, którzy nie posiadali uprawnień do kierowania. Pierwszy z nich 19-latek kierujący oplem został zatrzymany w Planteczce, drugi natomiast 26-latek jechał mercedesem na ul. Sportowej w Sokółce. Teraz postępowaniem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sokólski sąd.  

Każdego dnia na drogach powiatu sokólskiego policjanci przeprowadzają kontrole drogowe, podczas których sprawdzane są nie tylko wymagane dokumenty, czy stan techniczny pojazdu, ale przede wszystkim kontrolowana jest trzeźwość kierowców. Niestety mimo wielu policyjnych apeli, wciąż znajdują się tacy, którzy zapominają o prostej zasadzie „piłeś - nie jedź”.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl