Spotkanie z uczniami w Janowie - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie z uczniami w Janowie

Data publikacji 29.11.2016

Uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych w Janowie spotkali się z sokólskimi policjantami na zajęciach dotyczących szeroko rozumianego bezpieczeństwa oraz zasad odpowiedzialności prawnej nieletnich. Była to też okazja do przybliżenia pedagogom zasad funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Wczoraj funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Sokółce wraz z dzielnicowym z Posterunku Policji w Janowie spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Samorządowych w Janowie. Najmłodsi uczniowie rozmawiali z policjantami o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, o tym że każdy uczestnik ruchu drogowego ma obowiązek stosować się do znaków drogowych w tym również tych znajdujących się w rejonach przejazdów kolejowych. Uczniowie po raz kolejny usłyszeli, że każdy pieszy, bez względu na wiek poruszający się poza terenem zabudowanym po zmierzchu ma obowiązek noszenia odblasków.  Starszym słuchaczom mundurowi przypomnieli zasady bezpiecznego korzystania z internetu, wyjaśnili jakie zachowania są niezgodne z prawem i omówili zagadnienie związane z odpowiedzialnością prawną nieletnich za popełniane czyny karalne.

Dodatkowo funkcjonariusze przypomnieli o nowym narzędziu, dzięki któremu można powiadamiać policję o zagrożeniach nie wymagających natychmiastowej reakcji ze strony służb interwencyjnych oraz jak interaktywnie wskazać miejsca, w których zagrożone są bezpieczeństwo i porządek publiczny w ramach „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolka.policja.gov.pl