„Alkohol i narkotyki" - działania sokólskiej drogówki - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Alkohol i narkotyki" - działania sokólskiej drogówki

Data publikacji 01.12.2016

Sokólscy policjanci przeprowadzili działania „Alkohol - Narkotyki”. Badaniom na zawartość środków odurzających w organizmie oraz alkoholu w wydychanym powietrzu poddano ponad 200 kierowców.

Wczoraj, sokólscy policjanci przeprowadzili działania „Alkohol - Narkotyki”. W dwunastu punktach kontrolnych zbadali 235 kierujących na zawartość alkoholu w organizmie oraz na zawartość środków odurzających. Wszyscy zbadani okazali się być odpowiedzialni na drodze.

Głównym założeniem działań funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego z KPP w Sokółce jest ograniczenie zdarzeń drogowych spowodowanych nieodpowiedzialnym zachowaniem kierujących. Podczas kontroli mundurowi zdecydowanie reagują na przypadki przekroczenia dozwolonej prędkości, sprawdzają trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów, przestrzeganie obowiązku jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa oraz prawidłowość przewożenia dzieci.

Obecność patroli policyjnych na drogach powiatu sokólskiego, sprawowany przez nich nadzór nad płynnością ruchu oraz prowadzone kontrole drogowe, mają na celu przyczynić się do ograniczenia negatywnych zachowań kierowców podczas jazdy, a w konsekwencji poprawę bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu. Mając na uwadze poprawę bezpieczeństwa na naszych ciągach komunikacyjnych, działania będą kontynuowane.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolka.policja.gov.pl