„Trzeźwy poranek” na sokólskich drogach - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Trzeźwy poranek” na sokólskich drogach

Data publikacji 02.12.2016

Sokólscy policjanci, w ramach ogólnopolskiej kampanii „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”, przeprowadzili działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Mundurowi skontrolowali trzeźwość ponad 300 kierujących. Wśród nich znalazł się jadący na „podwójnym gazie”. Ta ogólnopolska inicjatywa ma na celu kreowanie postaw uczestników ruchu drogowego związanych z brakiem przyzwolenia na kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.

Wczoraj, od wczesnych godzin porannych policjanci sokólskiej drogówki prowadzili działania „Trzeźwy poranek”, w ramach akcji „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 312 kierowców. Jeden z nich postanowił kierować na "podwójnym gazie". Został zatrzymany do kontroli w Sokółce na ulicy Targowej. Badanie alkomatem 49-letniego, nieodpowiedzialnego kierowcy volkswagena wykazało ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy, a  za swoje  zachowanie odpowie przed sądem.

Prowadzone przez policjantów działania mają na celu eliminowanie z ruchu kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu i będą kontynuowane w przyszłości.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl