"Pieszy - odblaski" na drogach powiatu sokólskiego - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Pieszy - odblaski" na drogach powiatu sokólskiego

Data publikacji 05.12.2016

Sokólscy policjanci przypominają, że każdy pieszy poruszający się po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym, musi nosić elementy odblaskowe, umieszczone w sposób widoczny dla kierujących.

W miniony weekend policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce  przeprowadzili działania „Piesi - odblaski”. Mundurowi sprawdzali, czy piesi poruszający się poza obszarem zabudowanym po zmierzchu wywiązują się z obowiązku używania elementów odblaskowych. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są grupą szczególnie narażoną na uczestnictwo w zdarzeniu drogowym. Funkcjonariusze codziennie patrolują drogi gminne i powiatowe, po których mogą poruszać się piesi bez wymaganych elementów odblaskowych. Policjanci przypominają im o obowiązku posiadania odblasków, oraz w niektórych przypadkach, wręczają elementy odblaskowe. Dodatkowo, w ramach tych działań policjanci za popełnione wykroczenia nałożyli 46 mandatów karnych  wobec kierowców i 20 za wykroczenia popełnione przez pieszych.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji informacji – www.sokolka.policja.gov.pl