Uratowany przed zamarznięciem - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowany przed zamarznięciem

Data publikacji 14.12.2016

Dzięki szybkiej interwencji dąbrowskich policjantów oraz przekazanej informacji o leżącym w śniegu mężczyźnie, udało się uchronić znajdującego się pod wpływem alkoholu 54-latka przed skutkami groźnego dla życia wychłodzenia organizmu.

We wtorek po godzinie 20.00 dyżurnego sokólskiej policji poinformowano, że przy dworcu kolejowym w Kamiennej Starej leży najprawdopodobniej nietrzeźwy mężczyzna. Dąbrowscy funkcjonariusze udali się natychmiast na miejsce. Zastali tam osobę zgłaszająca, która oświadczyła, że mężczyzna oddalił się niepewnym krokiem w kierunku zamieszkania. Mundurowi sprawdzili przyległy do dworca teren a następnie udali się po śladach biegnących wzdłuż torów  jak okazało się do miejsca zamieszkania mężczyzny. Zastali tam siedzącego na mrozie trzęsącego się z zimna 54-latka, który nie dał rady wejść do mieszkania. Ze względu na to, że nie miał kto zaopiekować się zmarzniętym mężczyzną, a w miejscu zamieszkania panowała ujemna temperatura przewieziono go  do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, gdzie bezpiecznie spędził noc.

Sokólscy policjanci apelują o przekazywanie informacji dotyczących osób potrzebujących pomocy. Pamiętajmy, że dzięki szybkiemu sygnałowi przekazanemu właściwym służbom, można zapobiec tragedii i uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie. Nie bądźmy obojętni - reagujmy! 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl