Działania sokólskiej drogówki - "Pasy" - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania sokólskiej drogówki - "Pasy"

Data publikacji 15.12.2016

Policjanci z sokólskiej drogówki przeprowadzili działania pod nazwą "Pasy. Sprawdzali jak kierowcy wywiązują się z obowiązku używania pasów bezpieczeństwa oraz to czy pasażerowie i przewożone dzieci podróżują we właściwy sposób.

We środę policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce po raz kolejny, przeprowadzili na terenie powiatu sokólskiego, działania pn.: "Pasy”. Tym razem mundurowi szczególną uwagę zwracali na używanie pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz na bezpieczeństwo przewozu dzieci. Okazało się, że nie wszyscy kierujący i ich pasażerowie zdają sobie sprawę z tego, że zapięte pasy bezpieczeństwa mogą uchronić przed poważnym urazem, utratą zdrowia, a nawet śmiercią w wypadku drogowym.

W trakcie działań mundurowi skontrolowali 51 pojazdów, ujawnili 16 wykroczeń, z czego 4 polegało na niekorzystaniu z pasów bezpieczeństwa przez kierujących.

Przypominamy

Naruszenie obowiązku używania pasów bezpieczeństwa przez kierującego pojazdem może skutkować nałożeniem mandatu w wysokości 100 złotych oraz 2 punktami karnymi.

Przewożenie dziecka w sposób niezgodny z przepisami, to mandat w wysokości 150 złotych i 6 punktów karnych.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl