Dzielnicowi spotkali się ze społecznością Gminy Suchowola - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi spotkali się ze społecznością Gminy Suchowola

Data publikacji 16.12.2016

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Suchowoli spotkali się z Kołem Seniorów oraz radą nauczycieli i rodziców ze Szkoły Podstawowej w Czerwonce. Policjanci przybliżyli zebranym zasady działania „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”, przypomnieli o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym a także jak postępować aby nie paść ofiarą oszustów.

We środę dzielnicowi z Posterunku Policji w Suchowoli wraz z policjantką Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sokółce spotkali się z członkami Koła Emerytów z Gminy Suchowola. Przybliżyli zebranym założenia oraz sposób działania „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”.  Przybyli na spotkanie seniorzy usłyszeli o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz jak należy postępować aby nie stać się ofiarą oszustwa m. in.: „na wnuczka, krewnego lub policjanta”. Funkcjonariusze zaapelowali do zebranych aby przekazywać na numer 112 lub 997 informacje dotyczące osób bezdomnych, samotnych i potrzebujących wsparcia w szczególności narażonych na wychłodzenie. Mundurowi spotkali się również z radą rodziców i radą pedagogiczną ze Szkoły Podstawowej w Czerwonce.  Przekazali rodzicom informacje o funkcjonowaniu „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” a także o koniecznosci noszenia odblasków po zmroku poza terenem zabudowanym. Policjanci zaapelowali do rodziców aby zadbali o bezpieczeństwo własne i dzieci nosząc światelka odblaskowe w sposob widoczny dla innych użytkowników dróg. Tego typu spotkania będą nadal kontynuowane.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl