Sokólscy policjanci kontrolowali jazdę w pasach bezpieczeństwa - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sokólscy policjanci kontrolowali jazdę w pasach bezpieczeństwa

Data publikacji 20.12.2016

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sokółce sprawdzali jak kierowcy wywiązują się z obowiązku używania pasów bezpieczeństwa oraz sposób przewożenia pasażerów i osób małoletnich. Akcja „Pasy” jest realizowana cyklicznie i ma na celu poprawę bezpieczeństwa podróżujących pojazdami uczestników ruchu drogowego.

Policjanci z sokolskiej drogówki przeprowadzili wczoraj działania pod nazwą „Pasy”, mające na celu poprawę bezpieczeństwa podróżujących po drogach naszego miasta i powiatu. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na używanie pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz na bezpieczeństwo przewożenia najmłodszych, w przeznaczonych do tego celu fotelikach.

Przypominamy, że w fotelikach powinny być przewożone dzieci do 150 cm wzrostu. Zlekceważenie tego obowiązku, to wykroczenie, za które taryfikator przewiduje mandat w wysokości 150 złotych i sześciu punktów karnych. Kierowca i pasażer podróżujący bez zapiętych pasów bezpieczeństwa musi liczyć się ze 100 złotowym mandatem, a kierowca dodatkowo z dwoma punktami karnymi. Zgodnie z taryfikatorem kierowca, który przewozi pasażera nie zapiętego w pasy zapłaci mandat karny w wysokości 100 zł oraz 4 punkty karne.