Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” na terenie powiatu sokólskiego

Data publikacji 23.12.2016

W trakcie trwania ogólnopolskiej kampanii ,,Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sokółce szczególną uwagę zwracali na stan i jakość oświetlenia w pojazdach. Wzmożone działania trwały od 10 do 21 grudnia 2016 roku.

Funkcjonariusze sokólskiej drogówki od 10 do 21 grudnia 2016 roku wzięli w ogólnopolskiej kampanii ,,Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. Mundurowi sprawdzali stan i jakość oświetlenia pojazdów poruszających się po drogach naszego powiatu. Prawidłowe działanie oświetlenia samochodu ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Od świtu do zmierzchu światła pełnią rolę oznaczania pozycji pojazdu na drodze, natomiast po zapadnięciu zmroku dodatkowym zadaniem przednich świateł pojazdu jest oświetlanie drogi. W trakcie działań policjanci skontrolowali 437 aut. W związku z ujawnionymi usterkami na 27 kierowców została nałożona grzywna w postaci mandatu karnego, zatrzymano rownież 6 dowodów rejestracyjnych.

Policjanci przypominają, że niekorzystne warunki atmosferyczne, opady, szybko zapadający zmierzch – to czynniki, które podwyższają ryzyko zaistnienia zdarzenia drogowego. W takich warunkach prawidłowe oświetlenie samochodu przekłada się na bezpieczeństwo nie tylko kierowcy auta i jego pasażerów, ale i wszystkich uczestników ruchu drogowego. Części zdarzeń, zwłaszcza tych z udziałem pieszych, można zapobiegać poprzez sprawne, prawidłowo wyregulowane światła, dzięki którym poprawia się widoczność na drodze, przy jednoczesnym niedoprowadzaniu do "oślepiania" innych. 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl