"Pasy" na drogach powiatu sokólskiego. - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Pasy" na drogach powiatu sokólskiego.

Data publikacji 23.12.2016

Sokólscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili działania pod nazwą "Pasy”. Sprawdzali jak kierowcy wywiązują się z obowiązku używania pasów bezpieczeństwa oraz to czy pasażerowie i przewożone dzieci podróżują we właściwy sposób.

We czwartek policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce przeprowadzili na terenie powiatu sokólskiego, działania pn.: "Pasy”. Mundurowi szczególną uwagę zwracali na używanie pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz na bezpieczeństwo przewozu dzieci. Okazało się, że nie wszyscy kierujący i ich pasażerowie zdają sobie sprawę z tego, że zapięte pasy bezpieczeństwa mogą uchronić przed poważnym urazem, utratą zdrowia, a nawet śmiercią w wypadku drogowym.

W trakcie działań mundurowi skontrolowali 49 pojazdów, ujawnili 3 kierowców, którzy jechali bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Przypominamy

Naruszenie obowiązku używania pasów bezpieczeństwa przez kierującego pojazdem może skutkować nałożeniem mandatu w wysokości 100 złotych oraz 2 punktami karnymi.

Przewożenie dziecka w sposób niezgodny z przepisami, to mandat w wysokości 150 złotych i 6 punktów karnych.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl