„Odblaski? Biorę w ciemno!” - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Odblaski? Biorę w ciemno!”

Data publikacji 23.12.2016

Sokólscy policjanci kontynuują akcję edukacyjno-informacyjną „Odblaski? Biorę w ciemno!”. Włączył się w nią Starosta Sokólski, który w celu propagowania idei korzystania przez pieszych z odblasków przekazał na ręce I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Sokółce 500 sztuk świetlnych opasek. "Odblaskowa profilaktyka" ma na celu podniesienie świadomości pieszych i kierujących pojazdami po drogach powiatu sokólskiego, a przez to ograniczenie liczby zdarzeń drogowych.

W piątek w Komendzie Powiatowej Policji w Sokółce odbyło się spotkanie dotyczące akcji edukacyjno – informacyjnej Odblaski? Biorę w ciemno!”. Starosta Sokólski Piotr Rećko włączając się w propagowanie idei korzystania przez pieszych z odblasków, przekazał na ręce I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Sokółce mł. insp. Krzysztofa Pawłowskiego 500 opasek odblaskowych. Mundurowi w ramach codziennej służby, w porach wieczorowo – nocnych będą przekazywać je osobom, które poruszają się poza terenem zabudowanym, po zmierzchu nie posiadając obowiązkowego odblasku.

Ponadto sokólscy policjanci przypominają mieszkańcom Powiatu Sokólskiego o obowiązku noszenia elementów odblaskowych w miejscu widocznym dla innych uczestników ruchu, poruszając się po zmroku poza obszarem zabudowanym. Nieprzestrzeganie lub lekceważenie przepisów ruchu drogowego, w połączeniu ze złymi warunkami atmosferycznymi i szybko zapadającym zmierzchem skutkuje dużą ilością wypadków z udziałem pieszych. Warto, więc używać elementów odblaskowych pamiętając, że pieszy w starciu z samochodem zawsze jest na straconej pozycji.

Pamiętajmy! Nosząc odblaski nie tylko przestrzegamy prawa, ale przede wszystkim promujemy modę na bezpieczeństwo!

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl