Podsumowanie nocy sylwestrowej w powiecie sokólskim - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie nocy sylwestrowej w powiecie sokólskim

Data publikacji 02.01.2017

Sylwester i pierwsze godziny Nowego Roku upłynęły na terenie powiatu sokólskiego umiarkowanie spokojnie. Sokólscy policjanci odnotowali 5 zdarzeń drogowych oraz jeden pożar zabudowań gospodarczych.

W ostatni dzień roku i sylwestrową noc mundurowi 28 razy interweniowali na wezwania mieszkańców powiatu. Nie obyło się bez zdarzeń drogowych, doszło również do pożaru stajni w miejscowości Kraśniany.

W sobotę około godziny 12.00 dyżurny sokólskiej policji został poinformowany o zdarzeniu drogowym do którego doszło w Suchowoli. Mundurowi na miejscu ustalili, że 45-latka kierująca volkswagenem, na skrzyżowaniu nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu kierowcy daihatsu. W wyniku zderzenia pojazdów pasażer transportera odniósł obrażenia nogi. Oboje kierujący byli trzeźwi.

Po godzinie 14.00 na trasie Wierzchlesie – Kopna Góra kierująca citroenem nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, zjechała na pobocze gdzie doszło do wywrócenia pojazdu. Kilkadziesiąt minut później w Grodziszczanach kierowca ładowarki teleskopowej doprowadził do zderzenia z nadjeżdżającym z naprzeciwka audi. Przyczyną tej kolizji był nieprawidłowo wykonany manewr wymijania. Po godzinie 19.00 w Sokółce na ulicy Grodzieńskiej kierująca fiatem wykonała nieprawidłowo manewr skrętu w lewo, czym doprowadziła do zderzenia z prawidłowo jadącym audi. Kierowcy biorący udział w tych zdarzeniach byli trzeźwi.

Po godzinie 4.00 w pierwszy dzień 2017 roku mundurowi otrzymali informację o bmw, które wypadło z drogi w rejonie wsi Nowowola. Na miejscu policjanci ustalili, że 26-letni kierowca jadąc w kierunku Sokolan najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad autem, wypadł z drogi zderzając się z drzewem rosnącym na poboczu. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna ma w organizmie 0,23 promila alkoholu.

W niedzielę, około godziny 00.30 dyżurny sokólskiej policji został powiadomiony o pożarze stajni w miejscowości Kraśniany. W wyniku zdarzenia nie odniosły obrażeń żadne osoby ani zwierzęta. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KPP w Sokółce prowadzą w tej sprawie postępowanie w kierunku art. 288 kk par. 1 kk.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl

 

 - materiał fotograficzny dotyczy zdarzenia w dniu 01.01.2017 na trasie Janów - Sokolany