Funkcjonariusze drogówki uratowali mężczyzn przed wychłodzeniem - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze drogówki uratowali mężczyzn przed wychłodzeniem

Data publikacji 10.01.2017

Wczorajszy dzień mógł zakończyć się w tragiczny sposób dla dwóch mieszkańców gminy Suchowola. Pierwszy mężczyzna sam poprosił policjantów o pomoc, natomiast drugiego - funkcjonariusze sokólskiej drogówki zauważyli leżącego w rejonie sklepu. Dzięki reakcji udało się uniknąć tragedii.

Wczoraj, około godz. 18.00 funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z KPP w Sokółce pełniąc służbę na terenie Gminy Suchowola interweniowali wobec dwóch mężczyzn narażonych na wychłodzenie organizmu. Pierwszy z nich sam poprosil mundurowych o pomoc w dotarciu do swojego domu. 58-latek oświadczył, że mieszka samotnie poza Suchowolą. Natomiast drugiego mężczynę policjanci zauważyli leżącego w rejonie sklepu. Od 67-latka wyraźnie  czuć było woń alkoholu, miał on problemy z utrzymaniem równowagi. Obu mężczyzn przewieziono do ciepłego pomieszczenia, gdzie mogli bezpiecznie spędzić noc.

Policjanci zwracają się z apelem do mieszkańców powiatu o reakcję w przypadku ujawnienia osób, których zdrowie jest zagrożone z powodu niskich temperatur. Zgłaszajmy takie przypadki do ośrodków pomocy społecznej, do Policji pod numer 997 lub 112, czy w skrajnych przypadkach dzwoniąc na pogotowie ratunkowe pod numer 999. Całodobowo czynna jest również infolinia Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego pod numerem telefonu 800 444 989.

Nie bądźmy obojętni i alarmujmy służby pomocowe. Jeden telefon może uratować komuś życie.

WOJEWÓDZKIE CENTRUM ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

WCPR - tel. (85) 74 39 535, e-mail czk@bialystok.uw.gov.pl

Silny mróz - zalecenia dla ludności - CZYTAJ

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl