Dzielnicowy na spotkaniu w Starej Kamionce - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy na spotkaniu w Starej Kamionce

Data publikacji 12.01.2017

Dzielnicowy z Rewiru Dzielnicowych KPP w Sokółce uczestniczył w spotkaniu z mieszkańcami Starej Kamionki. Podczas spotkania policjant omówił sposób działania aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz zaapelował o pomoc osobom, które narażone są na wychłodzenia.

We środę dzielnicowy Rewiru Dzielnicowych w Sokółce spotkał się w Wiejskim Klubie Kultury w Starej Kamionce  z mieszkańcami  sołectwa. Funkcjonariusz szczegółowo przedstawił zebranym w jaki sposób działa aplikacja "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa" i czemu służy to policyjne narzędzie, oraz w jaki sposób można nanieść na mapę internetową miejsca zagrożone przestępczością, bądź innymi niepożądanymi zjawiskami. Przypomniał także, że strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji i że w tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997. Poprosił także o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji, gdyż każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.

Dzielnicowi zaapelował do zebranych aby nie pozostawali obojętni na osoby, które są narażone na działanie niskich temperatur. Telefon na numer 997 lub 112 o osobie bezdomnej, starszej, nieporadnej życiowo lub  nietrzeźwej, która nie da rady poruszać się zawsze będzie sprawdzona a potrzebującemu udzielona pomoc.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl