Uratowany przed zamarznięciem - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowany przed zamarznięciem

Data publikacji 12.01.2017

Dzięki szybkiej interwencji sokólskich policjantów oraz przekazanej informacji o leżącym przy sklepie mężczyźnie, udało się uchronić znajdującego się pod wpływem alkoholu 58-latka przed skutkami groźnego dla życia wychłodzenia organizmu.

W środę przed godziną 15.00 dyżurny sokólskiej Policji otrzymał informację o mężczyźnie leżącym obok jednego ze sklepów przy ulicy Białostockiej w Sokółce. Policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Tam zauważyli leżącego na chodniku mężczyznę, od którego czuć było silny zapach alkoholu. Kontakt z 58-letnim mieszkańcem Gminy Dąbrowa Białostocka był bardzo utrudniony. W związku z tym, że mężczyzną nie miał kto się zaopiekować został on umieszczony w policyjnych pomieszczeniach do wytrzeźwienia.

Policjanci zwracają się z apelem do mieszkańców powiatu o reakcję w przypadku ujawnienia osób, których zdrowie jest zagrożone z powodu niskich temperatur. Zgłaszajmy takie przypadki do ośrodków pomocy społecznej, do Policji pod numer 997 lub 112, czy w skrajnych przypadkach dzwoniąc na pogotowie ratunkowe pod numer 999. Całodobowo czynna jest również infolinia Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego pod numerem telefonu 800 444 989.

Nie bądźmy obojętni i alarmujmy służby pomocowe. Jeden telefon może uratować komuś życie.

WOJEWÓDZKIE CENTRUM ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

WCPR - tel. (85) 74 39 535, e-mail czk@bialystok.uw.gov.pl

Silny mróz - zalecenia dla ludności - CZYTAJ

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl